browser icon
Używasz niezabezpieczonej wersji przeglądarki internetowej . Należy zaktualizować przeglądarkę!
Korzystanie z przestarzałej przeglądarki sprawia, że komputer nie jest zabezpieczony. Proszę zaktualizować przeglądarkę lub zainstaluj nowszą przeglądarkę.

Łemkowszczyzna i Bardejov

do albumu zdjęć

Łemkowskie cerkwie

Wypadł nam w grafiku wyjazd do Wysowej. Jak zwykle Erynia zabrała sie za wyszukiwanie ciekawych miejsc na trasie i w efekcie mieliśmy przyjemność obejrzenia cerkwi w Tyliczu (cerkiew tylko z zewnątrz, ale za to jakie piękne widoki na pagórki!), w Koniecznej i szczególnie interesującą – w Kwiatoniu. W tej ostatniej spotkaliśmy kilka osób zainteresowanych Łemkowszczyzną i jej cerkwiami i przysłuchiwanie się ich rozmowie na temat cerkwi, i nie tylko, było bardzo ciekawe.
Nie ma to jak Unia Europejska, dalszą drogę postanowiliśmy pokonać przez Słowację, odwiedzając Bardejov– cukierkowate miasto o historycznej zabudowie centrum. Może i poza rynkiem niewiele jest do obejrzenia, ale i w tym kawałku miasta Słowacy naliczyli 30 punktów godnych zwiedzenia.
do albumu zdjęć

Bardejov

Wybraliśmy tylko niektóre z nich, i dalej w drogę do Wysowej. Tam rzuciliśmy okiem na cerkiew i wrzuciliśmy coś na ruszt. Szczególnie to ostatnie było nielada przyjemnością. Karczma Regionalna Gościnna Chata potrafi ugościć regionalnym jadłem, i napojem, i potrafi przy tym stworzyć tak miłą atmosferę, że aż marzy się by tam wrócić.
poprzedni
następny

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.