browser icon
Używasz niezabezpieczonej wersji przeglądarki internetowej . Należy zaktualizować przeglądarkę!
Korzystanie z przestarzałej przeglądarki sprawia, że komputer nie jest zabezpieczony. Proszę zaktualizować przeglądarkę lub zainstaluj nowszą przeglądarkę.

przez Opolszczyznę

do albumu zdjęć

Moszna i nie tylko

Pogoda była smutna, szaro buro, byle jak. Wiosna także nas zawiodła nie malując parku kolorami azalii i różaneczników. Za to turystami tak obrodziło, że zrezygnowaliśmy z przebijania się przez „zatłumione” sale pałacowe. Może, jeśli kiedyś nie wytrzymamy natłoku wrażeń życiowych, odwiedzimy te pomieszczenia jako pacjenci,
stadnina w Mosznej

stadnina w Mosznej

i nikt nam nie będzie przeszkadzał w ich zwiedzaniu…
Ta przygnębiająca aura, nie była jednak w stanie przesłonić nam urody parku z jego kanałami, jeziorkiem, starymi drzewami, rzeźbami, oranżerią (przez szybkę) i stadniną koni – jak najbardziej żywych… i nie przez szybkę.
Opuściliśmy zamek w Mosznej i „traktem
kościół przy gwiazdce, szkoda że nie Dawida ;-)

kościół przy gwiazdce

południowym” pojechaliśmy w kierunku kotliny kłodzkiej. Na początek przyjrzeliśmy się (odrobinę) Nysie, miastu gdzie nawet kościół daje nam „gwiazdkę”. Na razie, spacerowo, zobaczyliśmy odcinek od Rynku Solnego, przez Bazylikę Mniejszą pw.św.Jakuba i św.Agnieszki po, znajdujący się w stylowym budyneczku, Sąd Rejonowy.
powodzie tysiąclecia?

powodzie tysiąclecia?


Po drodze mieliśmy okazję obejrzeć na bramie Dworu Biskupiego poziomy, które osiągnęła woda podczas paru powodzi, w tym „Powodzi Tysiąclecia”. Powodzie nie są więc wcale niezwykłościami w tamtych rejonach, i zanosi się na to, że nie będą…
poprzedni
następny

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.